Kurz nošení dětí v šátku

Kurzy jsou vždy přizpůsobeny potřebám rodičů i dětí, kteří se jich účastní. Jejich obsah je vždy plně individuální, dle vašich přání. Pro Vaši představu uvádím tyto dva kurzy:

Základní kurz – Nošení od narození

Tento kurz doporučuji pro ty, kdo s nošením začínají – zejména ženám v očekávání a jejich partnerům, ale i rodičům miminek. Je zaměřen na podporu rodičů a jejich rodičovských kompetencí. Ukážeme si fyziologicky vhodnou polohu, ve které se miminko nosí. Naučíme se vázat základní úvaz na břicho tak, aby to bylo pohodlné, bezpečné a přirozené pro Vás i pro Vaše děťátko. Vyzkoušíte si to podle potřeby a vlastního uvážení tolikrát, kolikrát budete potřebovat, abyste odcházeli s pocitem, že to doma dobře zvládnete.

Během kurzu probereme vše, co Vás k nošení napadne a bude zajímat.

Pokud se chystáte na kurz těhotná, je to podle mě nejlepší volba. Budete mít prostor vstřebávat informace a připravovat se na svou budoucí roli.

Kurz pro pokročilé – Nošení na zádech či na boku

Kurz je určen pro rodiče, kteří už mají zkušenost s vázáním děťátka do šátku na břicho a děťátko již drží hlavičku a chce mít rozhled. Naučíme se buď dva úvazy na záda („batoh“ a „Dvojitý Hammock“) nebo jeden úvaz na záda („batoh“) a k tomu si vyzkoušíme „ring-sling“ tak, aby to bylo pohodlné, bezpečné a přirozené pro Vás i pro Vaše děťátko. Nečekejte ode mě přehlídku úvazů, ale podporu empatického a kontaktního vztahového rodičovství.

Termín kurzu

si, prosím, domluvte telefonicky či emailem.

V přihlášce, prosím, uveďte:

  • kurz, o který máte zájem
  • jaký termín by Vám vyhovoval
  • věk miminka nebo jestli jste těhotná

Doba trvání kurzu je okolo 2 hodin.

Na kurzu vítám i tatínky, kteří chtějí své partnerky v nošení podpořit nebo se sami naučit vázat šátek.

Nečekejte ode mě přehlídku úvazů, ale podporu empatického a kontaktního vztahového rodičovství.

UPOZORNĚNÍ – na kurzu učím vázat do pevných šátků, ne do elastických. Pokud šátek nemáte, na kurzu je vždy k zapůjčení.

Těším se na Vás 😉

IMG_6748 Snímek 102 Snímek 144 Snímek 161